Iskolánk története
Községünkben rendszeres oktatás az iskolás korú gyermekek számára az 1860-as évektől folyik.
1864-ben alapították a görög katolikus iskolát 1 tanteremmel.
A gyerekek létszáma kb.100 fő volt.1864-ben újra szervezték a római katolikus iskolát 1 tanteremmel, a létszám 70 fő.
1868-ban községi elemi népiskola épült 1 tanteremmel, a református tanulók idejártak.
1911-ben újabb két községi népiskolát építettek egy-egy tanteremmel. A községhez tartozó tanyákon is létrehoztak iskolákat;
1911 körül Péterhalmon és Forrás-tanyán, 1926-ban Kisbaromlakon,
1931-ben református iskola épült 1 tanteremmel.
1948-ban államosították az iskolákat. (6 épület egy-egy tanteremmel, 3 külterületi épület egy-egy tanteremmel.)
A gyerek létszám ekkor kb. 600 fő, tanítói létszám 16 fő volt.
1960-ban épült egy új 8 tantermes emeletes iskola, 1964-ben egy 6 tantermes, szolgálati lakással egybeépült emeletes iskola.
1964.november 01-én a külterületi iskolák felső tagozatosai a Kállay kastélyból kialakított diákotthonba költöztek és a községi iskolába jártak.
1971-től 1977-ig teljesen megszűntek a külterületi iskolák.
1974/75-ös tanévben átadásra került az új diákotthon épülete 72 férőhellyel.
1979.szeptember 01-én az Általános Iskola és Diákotthon közös igazgatóság alá került.
Az oktatást szaktantermek kialakítása tette eredményesebbé, 1978-tól biológia szakból bázis iskola lett.
1984-ben épült egy 8 tantermes, egy előadótermes, normál méretű tornatermes és egy 600 adagos konyhával rendelkező új iskola.
Ettől kezdve a tanítás csak délelőtt folyik.
A Kállay kastélyból kialakított diákotthon üzemeltetése 1994-ben megszűnt.
2007-ben megszűnt a diákotthoni nevelés.
2008-ban intézményünk felvette Kállay Miklós nevét.
Intézményünk híres tanárai és tanítványai:
Kocsis Jánosné tanár - díszpolgár
Turcsák Mária tanár – díszpolgár
Páll Gyula – festőművész
Dr. Szilágyi János – nemzetközi tüdőgyógyász professzor - díszpolgár
Sitku Ernő – válogatott kosárlabdázó
Helmeczy László – a megyei közgyűlés elnöke – országgyűlési képviselő
Sándor Ákos - válogatott kézilabdázó
Az elmúlt évek neves eredményei:
1974. – leány kézilabdából országos úttörő olimpiai 3.helyezés
1982. – technikából országos szaktárgyi verseny 3.helyezés
1982. – leány kézilabdából országos elődöntő 4.helyezés
1984. – leány kézilabdából országos elődöntő 5.helyezés
Több éve az elsők között szerepelünk biológiából, földrajzból, atlétikából, leány- és fiú kézilabdából, angolból, számítástechnikából körzeti és megyei versenyeken….
2002/03-as tanév - körzeti versenyek:
Számítástechnika verseny 3.helyezés
Népdaléneklő verseny 1.és 2.helyezés
Történelmi verseny 2.helyezés
Katasztrófavédelmi verseny 2.helyezés
Matematika verseny 3.helyezés
Megyei versenyek:
EU vetélkedő 1.helyezés
Helyesírási verseny 4.helyezés
Ki mit tud? 3.helyezés
Hevessy György kémia verseny 3.helyezés
Petőfi szavalóverseny 1.és 2.helyezés
országos verseny:
Hevessy György kémia 23.helyezés
2003/04-es tanév - körzeti versenyek:
Farsang focikupa 2.helyezés
Polgárvédelmi vetélkedő 2.helyezés
megyei versenyek:
Népdaléneklő verseny 2.helyezés
Környezetvédelmi verseny 8.helyezés
2004/05-ös tanév –megyei versenyek
Természetvédelmi és környezetvédelmi verseny 2.helyezés
Diákolimpia-megyei kézilabda döntő 3.helyezés
Kémia verseny 3.és 4.helyezés
Számítástechnika verseny 5.helyezés
2005/06-os tanév – megyei versenyek
Diákolimpia – megyei kézilabda döntő 2.helyezés
Természetvédelmi csapatverseny 3.helyezés
2006/07-es tanév – megyei versenyek
Diákolimpia – kézilabda döntő 2.és 3.helyezés
2007/08-as tanév – megyei versenyek
Népdaléneklő verseny 1.helyezés
Földrajz verseny 2.helyezés
Szavalóverseny 3.helyezés
Angol verseny 3.helyezés
Kémia verseny 4.helyezés
Kézilabda döntő 4.helyezés
Országos versenyek:
WEBLAP szerkesztő verseny 1.helyezés
Informatika verseny 15.helyezés
2008/09-es tanév- megyei versenyek
Szavalóverseny 1.helyezés
Természetismeret verseny 4.helyezés
Népzenei fesztivál arany fokozat
Kárpát-medencei népzenei verseny (megyei forduló) arany fokozat
Országos versenyek
Népzenei fesztivál bronz fokozat
WEBLAP szerkesztő csapatverseny (megyei forduló) 1. helyezés
WEBLAP szerkesztő csapatverseny 3.helyezés
PC számítástechnika verseny 5.helyezés
Informatika verseny 11.helyezés
2009/10-es tanév – megyei versenyek
Informatika verseny 1.helyezés
Természetvédelmi csapatverseny 2.helyezés
Kézilabda bajnokság 2.helyezés
Szavalóverseny 3.helyezés
Kémia verseny 4.helyezés
Kézilabda bajnokság 4.helyezés
Matematika verseny 5.helyezés
Megyei és határon túli környezet – és természetvédelmi csapatverseny 5.helyezés
Országos versenyek:
Számítástechnika verseny 2.helyezés
Kárpát-medencei népzenei verseny (középdöntő) arany fokozat